Se afișează postările cu eticheta ninge. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ninge. Afișați toate postările

joi, 12 februarie 2009

Pentru ca tot nu vine primavara

si afara ninge, ninge iar...:)

......


Azi ninge incet

Si cu melancolie.

Fulgi grei si dragastosi

Se prind in gene si-aluneca pe buze.

Ce stranie-i caldura lor,

Cata lumina vie

Ce dalbe flori ne cad din cer,

Ce pura bucurie.